İstanbul liposuction merkezi

İstanbul liposuction merkezi

Liposuction (vakumla yağ alma=Liposakşın) bölgesel olarak birikmiş fazla yağların vakum ile alınması ameliyatıdır. Bünyenin yağ olan herhangi bir sahasında yağ fazlalığını azaltmada gidermede kullanılıyor. Bölgesel şekilde incelmede mükemmel bir yöntem, belki de bildiğimiz en iyi uygulamadır. Lakin etkili bir kilo verme yöntemi değildir. Zaten yağ alma ameliyatı kilo verme amacıyla kullanılmamalıdır.

Yağ aldırma diyet ve egzersiz yoluyla sağlanabilecek kilo kaybı yerine geçebilecek bir metot olmadığından Obezite ve şişmanlık için de çözüm değildir. 

Liposakşına müsait hastalar için ideal bir cerrahi tekniktir. Estetik cerrahınız size liposuction yerine veya onunla beraber deri ve yağ dokusunun beraber kesilerek çıkarıldığı bir ameliyat olan karın germe ameliyatı abdominoplasti önerebilir. 

Liposuction ile Ne Kadar Yağ Alınabilir

Bir uygulamada kişiden kişiye, kiloya ve uygulama alanı sayısına bağlı şekilde değişmekle birlikte ortalama şekilde en fazla 5-altı litre yağ alınmalıdır. 50 kg lık bir şahıslarda 5 litre belki en çok bir rakam olabilirken 100 kg lık bir erkekte 6-7 litre rahatlıkla alınabilir. Dolayısıyla alınacak miktar herkes için kendine özgüdür. 

Liposuction Ameliyat Yöntemi 

Liposuction yapılacak bölgelerde yağın alınması 

  1. Kuru teknik 

  2. Wet teknik (ıslak teknik) 

  3. Superwet teknik (çok fazla ıslak teknik) 

  4. Tümescent teknik olmak üzere dört şekilde yapılabilir. 

Liposuction da yoğun olarak superwet ve tümescent teknikle yapılmaktadır. Bu yöntemlerle gövde içerisine sıvı ve ilaçlar verilerek kanama, ağrı bu gibi durumların olmaması sağlanır ve yağ hücrelerinin çok daha basit alınması sağlanılır. Liposuction ameliyatı yağ alınacak sahaların büyüklüğüne göre sıklıkla sedasyon anestezisi ile out patient cerrahi halinde uygulanır. 

Şayet genel anestezi uygulandıysa bütün ameliyat boyunca uyuyacaksınız. Yağ aldırma ameliyatının kapsamına bağlı olarak, işlem 45 dakikadan 3-4 saate kadar hatta daha uzun sürebilir. Ameliyat, liposuction uygulanacak bölgeye yapılan yaklaşık 0,3 cm? lik çok fazla küçük kesiler ile başlar. Bu küçük kesiler içinden yapılacak yağ alma işleminde herhangi bir iz kalmamaktadır. 

Yağ Aldırma Komplikasyonları 

Her cerrahi girişim belirli oranda risk içermektedir. Bir bireyin cerrahi girişimi seçmesinde temel etken risk ve fayda kıyaslamasına dayanmaktadır. Hastaların çoğu bu komplikasyonları yaşamasa da riskleri, komplikasyonları ve sonuçları anlamanız açısından her bir plastik cerrahınızla tartışmanız gerekir. Aslına bakarsanız liposuction ameliyatı pratikte çok aşırı çok yan etki göstermeyen bir ameliyattır. 

Arzulanan her bölgeden yağ alınabilir mi? 

Vücutta yağ olabilecek her alandan yağ alma işlemi yapılabilir.

Ameliyat sonrası korse ne kadar süreyle giyilir? Sonrasında neler yapmak gerekir? 

4 hafta süreyle korse giyilir. Gevşek bir deriye sahipseniz 5-altı haftaya da uzatılabilir.

Liposuction fiyatları 

Liposuction yapan hastaneler den biri olarak sizlere hizmet vermekteyiz. Liposuction fiyatları, Liposuction yapılacak bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Liposuction ücretleri hakkında detaylı tüm bilgiyi 0212 644 22 00 çağrı merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Arzu ederseniz sol tarafta bulunan hemen sorun formunu doldurarak bir kaç dakika içinde size dönüş yapmamızı bekleyebilirsiniz.

Konu ile ilgili arama cümleleri: liposuction yapan hastaneler liposuction fiyatları liposuction ücretleri liposuction ücretleri 2014 liposuction ücretleri 2015 liposuction fiyatları 2014 liposuction fiyatları 2015 liposuction Neden kilo alırız istanbul liposuction merkezi istanbul liposakşın merkezi

Güncelleme Tarihi:24/04/2019
Yayınlama Tarihi:19/11/2014
Okunma Sayısı:10760
Soru sor