En doğal görünüm için saç ekimi

En doğal görünüm için saç ekimi
Günümüzde insanların saçları pek çok nedene bağlı olarak dökülmektedir. Özellikle stres, trafik, hava kirliliği gibi nedenlerle cansızlaşan saçlar yavaş yavaş dökülmekte kişinin psikolojisini de kötü etkilemektedir. Kellik durumu genelde başın üst kısmında olacağı gibi başın sağ ve sol yanlarında da meydana gelebilmektedir. Günümüzde özellikle erkeklerin yakındığı bir durum olan kellik durumu, tedavisi olan bir problemdir. Saçı dökülen kişinin saç tipi ve yapısına bağlı olarak değişik yöntemler kullanılmaktadır.

Saç Ekiminde Hangi Yöntemler Uygulanır?


Saç ekimi
nde FUE ve FUT diye adlandırdığımız iki yöntem kullanılmaktadır. FUT dediğimiz yöntemde cerrahi operasyon uygulanmaktadır. İKİ kulak arasında bulunan saçlı deriden ince bir şerit biçiminde bistüri ile 15-20 cm uzunluğunda 2 cm genişliğinde alım yapılır ve mikroskop eşliğinde bir bir yarıştırılır. Bunun ardından saçsız deriye yerleştirilir. FUE dediğimiz yöntemde saç derisi kesilmez. Bu nedenle iz kalması söz konusu olmaz. FUT yönteminde bisturi kullanıldığından iz kalma ihtimali vardır. FUT yönteminde alınan saçlarda ayrıştırma sırasında kayıp yaşanabilir, FUE yönteminde ise alınan saçların hepsi ekilebilir.
saç ekimi

Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur?
Saç ekimi dünyada insanların sıklıkla tercih ettiği bir yöntemdir ve kesinlikle herhangi bir ağrıya neden olmaz. Operasyon sonrası kişi günlük yaşamına yeni saçlarıyla birlikte hızla dönmektedir. Saç ekiminde herhangi bir yaş ya da cinsiyet sınırlaması yoktur. Bu sıkıntıyı yaşayan herkes bu operasyona rahatlıkla girebilmektedir. Toplumuza baktığımızda genellikle bu sorunun erkeklerde daha çok görüldüğü fark edilmektedir. Ülkemizde saç ekimine olan ilgi oldukça fazladır.

Saç ekimi sonrası
ise süreç oldukça hızlı geçer. Aynaya bakıldığı takdirde gün ve gün fark anlaşılacaktır. Özellikle bu sorun nedeniyle özgüven kaybı yaşayan kişiler için oldukça olumlu sonuçları vardır. Özel Meltem Hastanesi Plastik Cerrahi uzman doktorları saç ekimini başarılı bir şekilde gerçekleştirmekte, bu sorunu yaşayan kişileri bu sıkıntıdan kurtarmaktadırlar.
Güncelleme Tarihi:18/04/2019
Yayınlama Tarihi:06/01/2014
Okunma Sayısı:10528
Soru sor