Burun estetiği ile yeni bir görünüm

Burun estetiği ile yeni bir görünüm
Burun estetiği, günümüzde yalnızca sağlık açısından değil estetik anlamda da büyük önem taşımaktadır. Kendine ve görünümüne özen gösteren pek çok insan burun estetiği ameliyatı ile yeni bir görünüm kazanmak istemektedirler. Bu insanların kendilerine olan güvenini de tazelemektedir. Burun yüzümüzün en önemli elemanlarından biridir ve yüzümüzün diğer bölgeleriyle uyumu gerektirir. Yüzün estetik bütünlüğü açısından burnun yeri tartışılmazdır. Günümüzde estetik burun ameliyatları oldukça yaygınlaşmış, alınan başarılı sonuçlar ile insanların bu ameliyata olan ilgisi artmıştır. Ancak burun estetiği tıp diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi uzman ellerce yapılmalıdır. Bunun için de burun estetiğinde uzman bir doktorun yeri tartışılmazdır. Burun estetiği ameliyatı sonucunda hüsrana uğramamak için alanında uzman bir doktorun iyice araştırılıp ona göre bir tercih yapılması gerekmektedir.


Burun estetiği ile büyük olan bir burun küçültülebilir, büyültülebilir, burun sırtındaki sorunlar giderilebilir, burun ucu şekli değiştirilebilir, burun delikleri daraltılabilir, burnun üst kısmıyla açısı düzenlenebilir. Bu ameliyat ile darbe almış, kırılmış veya şeklen bozulmalara uğramış burunlar normal görünümlerine döndürülmektedir. Ayrıca burun tıkanıklığı gibi sorunlar da yine burun estetiği ameliyatı yani rinoplasti ile tedavi edilmektedir.Burun estetiği aynı zamanda bir sanat olarak değerlendirilebilir. Yani hastanın yüzü ile doğru orantılı yüzüne uyumlu bir burun biçimi çıkartmak yetenekle alakalıdır. Kişi fazla hayallere kapılmadan yüzüne en uyumlu ve düzgün burun tercihini yaparak hayatına yeni bir anlam katabilir.Burun estetiği ameliyatında planlama önemlidir. Hastanın resimleri çekilir. Dudak, alın, yanak, çene ile uyumları gözlemlenir. Burada doktor ve hasta ilişkisi önemlidir. Hasta ameliyat sonrasında nasıl bir buruna sahip olacağını görmeli ve ona göre kararını vermelidir.  Ameliyat duruma göre lokal veya genel anestezi altında yapılmaktadır. Ameliyat ortalama olarak 1-3 saat arası sürmektedir. Ameliyat sonrası hasta evine gidebilir veya bir gece hastanede kalabilir. Göz altlarında morluk ve şişlik ameliyat sonrasında görülen doğal ve geçici bir durumdur. Teknik doktordan doktora farklı olabileceği gibi tampon koyulabilir veya koyulmayabilir. Burna uygulanan alçı da duruma göre ortalana 5-8 gün arasında açılmaktadır.


Alçı açıldıktan sonra burun ödeminin çabuk geçmesi için hastaya masajlar verilmektedir. İlk hafta hastaya istirahat verilir. 2. ve 3. Haftadan sonra hasta yavaş yavaş normal yaşantısına döner, hafif sporlar yapmaya başlayabilir. Güneş ışığına maruz kalınmamalı ve sauna gibi sıcak ortamlara girilmemelidir. Bunlar şişlikleri oluşumunu tetikleyecek durumlardır. Burun 2. Haftadan sonra yeni şekline kavuşmuş olur. Doktor kontrolü ile hasta normal yaşamına hızla kavuşur.Burun estetiği ameliyatlarını yıllardır uzman doktorları ile başarılı bir şekilde gerçekleştiren Özel Meltem Hastanesi, tıpkı diğer estetik ameliyatlarda olduğu gibi ameliyat öncesi ve sonrası süreci sağlıklı bir şekilde yürütmekte, hastanın yeni görünümüne kavuşmasına imkan tanımaktadır. Burun estetiği ameliyatında sağlıklı sonuçlar almak ve yeni görünümünüzden memnun kalmak için Özel Meltem Hastanesi farkını yaşama sırası sizde.
Güncelleme Tarihi:24/04/2019
Yayınlama Tarihi:28/11/2013
Okunma Sayısı:13225
Soru sor