14 mart tıp bayramı

14 mart tıp bayramı
14 Mart Tıp Bayramı Tüm Türkiye\'de olduğu gibi Meltem Hastanesi\'nde de kutlandı. Toplantı odasında bir araya gelen hastane doktorları bayramlaştı. Başhekim Op.Dr. Ahmet Hamdi KEPEKÇİ günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı. Kepekci konuşmasında şunlara değindi.

\"-Tıp Bayramı, ilk kez, 1. Dünya savaşı sonunda, İstanbul`un işgal edildiği günlerde, yabancı işgal kuvvetlerine karşı tıp öğrencilerinin bir tepkisi olarak 1919 yılında kutlandı. Günümüze kadar gelen bu 14 Mart kutlamaları, artık içinde bulunduğu haftayı da kapsayacak şekilde, ?Sağlık Haftası? olarak kutlanıyor. ?Tıbhane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire? adlı tıp okulunun açılış tarihi olan 14 Mart 1827, ülkemizde modern tıp eğitiminin başlangıcı olarak kabul ediliyor.\"

Kepekci sözlerine şöyle devam etti.
\"-Hastanemize iki yeni branş ilavesi yaptık. Bunlar KBB ve Dahiliye Ayrıca hastanemize yeni alet yatırımlarına hız verdik. KBB endovizyon sistemi, Ameliyat mikroskobu, Monitörlü defibrilatör, dijital telefon santrali bunlardan birkaçı. Kadın Doğum Çocuk branşlarının yanında Dahiliye branşında da 24 saat hizmet verdiklerini belirten Kepekci Meltem isminin artık bir marka olduğunu ifade etti..

Meltem Hastanesi bünyesinde görev alan Tıp doktorlarına mesleki sahadaki başarılarından dolayı teşekkür eden Dr. Kepekci program bitiminde hastane doktorlarına başarı plaketi verdi.
Güncelleme Tarihi:27/05/2019
Yayınlama Tarihi:23/03/2005
Okunma Sayısı:8776
Soru sor