English | Arabic

Anasayfa»Fue Sac Ekimi

Saç Ekimi - FUE Saç Ekimi Tüm Detayları

FUE Saç Ekimi Tüm Detayları


Hastanemizin estetik cerrahi ünitesinde uzmanlarımız tarafından yapılan fue saç ekimi hakkında detaylı bilgiyi alacağınız bu sayfada fue saç ekimi aşalamları anlatmaktadır.  Ekim yaptırmadan önce ayrıntılı bilgi almak isteyen hastalarımız, saç dökülmesinden şikayet eden ve artık kalıcı bir çözüm arayan erkek yada bayan kişiler saç ekimi hakkında tüm bilgileri bu sayfada öğrenebilirler.

FUE Yöntemi Nedir?

FUE'nin açılımı, Follicular Unit Extraction yani foleküler ünite çıkarma olarak tanımlanır. Saç nakli yapılacak kişide herhangi bir kesik olmadan uygun bölgelerden kıl köklerinin greftler halinde (ikişer, üçer yada dörter kökler şeklinde) alınması işlemidir. Bu operasyon günümüzde en gelişmiş ve doğru sonuçlar veren saç ekimi yöntemidir.

1. Aşama: Tanışma ve Fiyat Bilgilendirmesi

Gönderdiğiniz fotoğraflar yardımıyla fue saç ekimi fiyatı yaklaşık olarak sizlere bildirilir. Daha önce whatsapp iletişim numaramızdan +90 533 960 17 59 yada soru formu ile fotoğraflarını gönderen yurtiçi hastalarımız randevu tarihi verilerek hastanemize davet edilir. Yurtdışından gelen hastalarımızın hava alanından merkezimize transferi tarafımızdan gerçekleşir.  Anlaşmalı olduğumuz otellerle konaklama işlemleri ayarlanır. Yada tercihe göre belirli süreyle hastanemizde misafir edilir.

2. Aşama: Saç Ekimin Planlanması

Tanışmanın ardından uzmanlarımızla birlikte saçın detaylı analizi yapılır. Ekim yapılacak bölgelerin saç çizgisi hastanında onayıyla belirlenir ancak çizim uygulanmaz. Saç çizgisi greftlerin alınması işleminden sonra çizilir. Fue saç ekimi öncesi fotoğraflarınız alınır ve estetik bir şekilde saçlarınız traş makinası ile 1 numaraya kısaltılır.

Saç Ekimi Planlama

3. Aşama: Lokal Anestezi

Açıklık olan alanda kullanılacak lokal anestezi ilaçları deriye enjekte edilir. Böylece hasta acısız konforlu bir ekim için hazırlanmış olur. Bu uygulama fue saç ekimi acıtır mı sorusunun cevabı olarak da görülebilir.

4. Aşama: Greftlerin Alınması

Çoğunlukla ense üstü diye tabir edilen bölgeden greftlerin alınması işlemine başlanır. Fue motoru denilen alet yardımıyla bölgeden uygun olan kıl folekülleri alınır. Greft alınan bölgedeki kanlanma 10 gün içerisinde normale döner, 15 gün sonrasında kanlanma tamamen geçer.

Greft Alma

Not: Bu işlem operasyonun yarı zamanını almaktadır. Fue saç ekimi süresi ortalama olarak 6 saat sürmektedir. Burada yetenek ve tecrübe zahmetle birleşerek kırılmamış kıl kökleri alınarak birazdan yapılacak nakil için uygun şekilde muhafaza edilir. Kıl köklerin sağlıklı ve kalıcı olması burada en önemli husustur.

5. Aşama: Saç Çizgisinin Belirlenmesi

Önceki fotoğraflarında yardımıyla uzmanlar operasyonun ekim sonrası doğal ve sık bir görünüm ortaya çıkması açısından açıya ve bitiş çizgilerine karar verirler. Bunun için Avrupa Saç Cerrahi Merkezi Dernekleri tarafından önerilen standartlar vardır. Saç analizi detaylı olarak yapılarak bu aşama tamamlanmış olur ve fue saç ekimi kanal açma işlemine geçilir.

Fue Saç Ekimi Örnekleri

Not: FUE saç ekiminde saç çizgisi operasyonun en önemli noktalarındandır. Burada ekimin ne yönde gerçekleşeceğinin kararı yine hastanında onayı alınarak belirlenir.

6. Aşama: Saç Yönünün Belirlenmesi ve Kanal Açma

Fue yönteminde yeni saçlarınızın yönü ve şekli %80 gibi yüksek bir oranda ekimi yapacağınız doktorun uzmanlığındadır. İyi bir saç ekimi uzmanı tek bir yönde uzayan saçlarla sizi baş başa bırakmaz. İstediğiniz yöne tarayabileceğiniz ve şekil verebileceğiniz saçların ortaya çıkması için bilgi ve tecrübesine konuşturur. Saç ekimin bu detayı, konuya hakim ve uzun süredir araştırma yapan kişilerin en iyi saç ekimi doktoru aramaları bu sorunun oluşmasında önemli etkendir. Hastanemizde yapılan saç ekimi sonuçlarında en önemli unsur sık ve doğal görünüm elde etmek, böylece saç ekiminin belli olmamasını sağlamaktır.

Başarısız Saç Ekimi Örnekleri

Fue Saç Ekimi Örnekleri

Not: Tıbbi sağlık kuruluşlarının estetik operasyonlarda öncesi ve sonrası fotoğrafları paylaşması sağlık bakanlığı tarafından yasaklanmıştır. Bu yüzden yalnızca farklı merkezlerde yapılan ve estetik açıdan başarısız ekimlerin görselleri paylaşılmıştır.

7. Aşama: Kıl Köklerinin Yerleştirilmesi

Yukarıdaki planlamalar ve ölçüler eşliğinde açılan kanallara yeni saç kökleri yerleştirilerek operasyonun ekim süreci tamamlanır. Bu işlemde saç ekimi süresinin diğer yarısını (ortalama 3-4 saat) almaktadır.

8. Aşama: Yıkama ve Taburcu Olma

Fue saç ekimi sonrası yeni saçlarınız özel bir losyon ile temizlenir. Ardından uzmanınız tarafından evde nasıl bakım yapacağınız sizlere detaylı olarak anlatılır. Bilgilendirme sonrasıda operasyon tıbbi formlar size sunulur. Artık yeni saçlarınızla birlikte evinizde dinlemeye gidebilirsiniz. Saç ekimi sonrası belirlenen tarihlerde kontrol için hastanemize davet edilirsiniz. Ayrıca ekim sonrası tüm sorularınız için hastameniz uzmanlarını arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.

9. Aşama: Saçların Çıkışı

Saçlar ekimden sonraki ilk 3 hafta içinde kökleri içerde kalacak şekilde dökülürler. Aslında bu olaya kırılma demek daha doğru olur. Ekimden sonra 90 gün boyunca bekleyen kökler bu süreden sonra çıkmaya ve başlarlar. Her gün bir kısım saç çıktığından süreç doğal ve abartısız bir biçimde ilerler. Yaklaşık 8-10 ay sonra bütün saçlar (ideal şartlarda fire ihtimali %3 tür) çıkmış olur.

Saç Ekimi Hakkında Detaylı Bilgi Almak İstiyorum

Hastanemizde yapılan saç ekimi operasyonları hakkında bilgi talebi için sol tarafta bulunan soru formundan uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Arzu ederseniz hızlı iletişim için +90 533 960 17 59 (WhatsApp) bizlere 7/24 sorularınızı sorabilirsiniz.

Konu hakkında diğer aramalar: Fue saç ekimi yapan hastaneler, fue saç ekimi istanbul, fue saç ekimi örnekleri, fue saç ekimi sonrası bakım, fue saç ekimi avantajları, fue saç ekimi bahçelievler.


Okunma Sayısı : 11911
Ayır

Bu makale sizi bilgilendirdi ise
paylaşarak diğer hastalara destek olabilirsiniz

AyırÇalışan Öneri ve Şikayet
Teşekkür Mesajları
Labaratuvar Sonuçları
Hemen Sorun